Güneş paneli Garantisi Kaç yıldır?

Güneş Paneli üretimi yapan firmalar ürünleri için 25 Yıl – %80 Performans garantisi vermektedir.

Jel Akümü , Kuru Akümü Almalıyım?

Güneş enerji sistemleri için akü seçimi yapılırken Jel ya da kuru olmasından ziyade kullanacağınız akünün kesinlikle derin döngü (deepcycle) özellikli olması gerekmektedir.

Güneş Enerji Sistemleri Kaç yılda Amorti Eder?

Günümüz Elektrik Fiyatları Hesaplandığında evler için 5-6 Yıl Ticarethaneler için ise 3 Yıl gibi bİr Sürede,Kurulacak olan sistemin Büyüklüğüne Ve Kurulumu yapılan bölgeye Göre değişkenlik göstermektedir.

PWM mi MPPT mi Şarj kontrol Cihazı Almalıyım?

PWM şarj kontrol cihazları fiyat performans olarak bakıldığında çoğu kullanıcı için yeterli gelmektedir. Piyasada yaygın bilinenin aksine MPPT şarj kontrol cihazları özellikle ufak sistemler için çok büyük gereklilik olarak görülmemektedir. Yüksek ışınımın olduğu yaz aylarında bu fark çok anlaşılmasa da MPPT şarj kontrol cihazları özellikle ışınımın düşük olduğu bölge ve zamanlarda ciddi performans artışı sağlamaktadır. Bİzim Tavsiyemiz Kesinlikle MPPT Şarj Kontrol Cihazıdır.

Evimde Elektrik yok,Güneş Enerji Sistemi Yaptırmak İstiyorum ne yapmalıyım?

Evde kullanılacak malzemelerin listesi, ne kadar süre çalışacağı gece/gündüz, o evde geçirilecek süre gibi detaylar iletildikten sonra teklifimiz sizlere iletilecektir.

Dalgıç pompa/Motorum var? Güneş enerjisi ile Çalıştırmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Bize sadece güç/hp/kw bilgisini vermeniz yeterli. Size uygun olan sistemin teklifi iletilecektir.

On-Grid Çatı Sistmlerinde ne gibi evraklar talep ediyorsunuz?

Mimari proje (Autocad formatında) Elektriksel proje (Autocad formatında) Statik proje (Autocad formatında) Google Earth konumu Elektrik faturanız (son 6 ay-tercihen 12 aylık) Sözleşme gücü ve trafo gücü.

Güneş Enerji Sistemi Kurulumu yaptırdığımda Para Kazanabilirmiyim?

Güneş Panellerinin 25 + yıl elektrik üretim garantisi olduğu için sizlerde 25 yıldan fazla kendi elektriğinizi üretecek ve fazla üretmiş olduğunuz elektriği şebekeye satarak (enerjiyi satın aldığınız Fiyattan) aylık para kazanabileceksiniz.