Karavanıma güneş paneli yaptırabilirmiyim? Karavanımda güneş enerjisinden nasıl faydalanabilirim?

Karavan için güneş paneli fiyatları, karavanlara güneş paneli montajı, karavana monokristal güneş paneli montajı karavanlarda victron inverter maliyetleri, karavanlarda güneş paneli tercihleri, Karavan solar enerji sistemi fiyatları, karavanda lityum akü kullanımı,karavanlarda güneş enerjisi alanında malzeme seçimi hakkında bilgi veriyoruz.

Doğru güneş paneli seçimiyle karavan seyahatleriniz artık daha eğlenceli olacak.İsos enerji olarak doğru güneş paneli seçimiyle sizleri karanlıklardan kurtarıyoruz.

Karavanlar yapı itibari ile devamlı olarak yolculuk halinde olan araçlardır.Bunu göz önüne aldığımızda ise karavanlarda güneş paneli montajları yolculuk halinde bir tehlikeye yol açmaması için aracın tavanına paralel olarak yapılmaktadır. Karavanlarla kamp alanında mola verdiğinizde ağaç altına yada gölge alanlarda park edilmesi ihtimallerinide göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu noktada güneş paneli tercihi yaparken yeterli açı verilemediği için iyi analizler yapmak gerekmektedir.

Güneş paneli seçimi noktasında müşterilerimizin sorun yaşamaması için monokristal güneş paneli tercih ediyoruz.Bu şekilde açı ve gölgelenme durumlarında ki enerji kayıplarını en aza indirmiş oluyoruz.

Karavanlarda Akü Seçimi

Karavanlarda güneş paneli dışında akü,şarj regülatörü ve inverterde kullanmamız gerekmektedir. Akü seçimi yaparken kullanacağımız cihazlara göre 2 kat daha yüksek kapasitede jel akü seçimi yapmak bize avantaj sağlayacaktır.

Karavanlarda güneş enerjisi sistemlerinde inverter seçimi yaparken de dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Yeni tip kamp alanlarının birçoğunda karavanlar için elektrik çıkışları verilmektedir. Bu durum düşünüldüğünde şebeke giriş özelliği bulunan akıllı inverter tercihi yapmak avantaj sağlayacaktır.Güneş panellerinin yetersiz kalma durumunda 220 volt elektrik ile akıllı inverter üzerinden akülerimizi şarj etme olanağımız olacaktır.Akıllı inverterlerde güneş paneli girişi mevcut olduğu içinde harici olarak şarj regülatörü kullanmamıza gerek kalmayacaktır.